Skąd powstał pomysł na rekolekcje i inicjatywy dla osób stanu wolnego? Jakie bariery pokonują osoby angażujące się w spotkania dla singli? Jak wykrzesać z samotności wielkie dobro? Posłuchaj Michaliny i Przemka w Radiu Warszawa. http://radiowarszawa.com.pl/2016/03/rozmowa-na-co-dzien-o-rekolekcjach-dla-singli-26/

W rekolekcjach „Spotkaj Boga, siebie, drugiego człowieka” uczestniczyło każdego dnia bardzo wielu ludzi. Ich liczba przekraczała tysiąc. Większość zostawała na rozmowach w grupach i dwójkach po mszach. To kolejny znak, że rekolekcje i spotkania adresowane do takiej grupy społecznej są ważne i potrzebne.

TYDZIEŃ MODLITW O NOWE RODZINY

Zapraszamy na Msze święte i modlitwy w ramach Tygodnia Modlitw o Nowe Rodziny. Grafik: http://www.przystanrozwoju.pl/tydzien-modlitw-o-nowe-rodziny/

Za rok powtórzymy modlitwę o nowe rodziny w pierwszym tygodniu Adwentu na jeszcze szerszą skalę. Zapraszamy do współpracy.

Po mszy we wtorek mieliśmy spotkanie z bp Markowskim w kawiarence. Jak było? Nasze uśmiechy mówią wszystko ;)

image5

 


AUDIENCJE

W listopadzie spotkaliśmy się z przedstawicielami władz kościelnych, aby porozmawiać o współczesnym problemie samotności w wielkich miastach oraz o potrzebach i możliwościach tworzenia inicjatyw dla singli w kontekście planowanej posynodalnej reformy duszpasterstwa rodzin.


 

REKOLEKCJE

Listopadowe rekolekcje dla chrześcijan stanu wolnego prowadzone przez ks. Stanisława Szlassę zgromadziły setki osób. http://parafiazbawiciela.org/2015/rekolekcje-dla-osob-stanu-wolnego/

Więcej informacji http://www.przystanrozwoju.pl/rekolekcje/


ANKIETA

Wypełnij naszą anonimową ankietę o rekolekcjach i innych inicjatywach dla chrześcijan stanu wolnego.


 

INICJATYWY

Nasze nowe inicjatywy są opisane w zakładce Inicjatywy.


 

 

CZCIONKA NA STRONIE

Jeśli używasz przeglądarki Mozilla lub Internet Explorer, czcionka na stronie (bez względu na jej ustawienia) wyświetla się źle. Możesz użyć przeglądarki Chrome, która eliminuje problem, lub poczekać na najbliższe zmiany – w taki czy inny sposób problem naprawimy z pomocą informatyka. Prosimy o zgłaszanie ew. problemów ze stroną jak najszybciej.

 


NOWOŚĆ

20 lipca br. został uruchomiony Wspólnotowy.pl – nowy chrześcijański serwis społecznościowy. Jego misją jest zrzeszanie chrześcijan do wspólnego działania i pomocy w życiu codziennym w oparciu o wzajemne zaufanie, motywowanie do działania i dawania świadectwa w świeckim świecie oraz budowanie jedności między wspólnotami Kościoła. Serwis został założony przez grupę osób związanych z warszawskimi duszpasterstwami. Nie ogranicza się tylko do Kościoła katolickiego, ma charakter ekumeniczny i międzypokoleniowy. Swoje miejsce znajdą w nim wszyscy, dla których Jezus Chrystus jest najważniejszy lub którzy właśnie wkroczyli na drogę osobistej walki o to.

Serwis Wspólnotowy.pl jest bezpieczną platformą o spersonalizowanych ustawieniach prywatności kanału komunikacyjnego, który ułatwia komunikację miedzywspolnotową w ramach wspólnot lokalnych. Służy także rozpowszechnianiu informacji o bieżących wydarzeniach, akcjach charytatywnych, koncertach, itp. Wspolnotowy.pl umożliwia także poznanie innych osób podążających za Panem Bogiem. Serwis dostępny jest również za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Przystań Rozwoju jest już tam obecna jako jedna z grup :)

duze_logoKONKURS NA LOGO

Szukamy dobrego logo dla Przystani Rozwoju. Obecnie obrazkiem profilowym na Fb jest “Ikona Przyjaźni” – piękna i wiele mówiąca o bliskiej relacji. Szukamy jednak czegoś jeszcze bardziej charakterystycznego. Dla osoby, której logo zostanie wybrane, ks Stanisław obiecał nagrodę :)

Ślijcie swoje pomysły na przystanekrozwoju@gmail.com


 

ZAPRASZAMY DO:

– posługi przy oprawie muzycznej Mszy św.: śpiew (Taize, pieśni dominikańskie, etc), akompaniament, czytania mszalne. Kontakt dianna2137@gmail.com

– proponowania spotkań i wspólnych dobrych inicjatyw, np charytatywnych (zobacz Zróbmy razem coś dobrego)

– słania własnych przemyśleń do opublikowania jako Refleksje

– komentowania wpisów na stronie

– współtworzenia Kalendarza Wydarzeń

– słania sugestii co do strony www/Fb

– przekazania swoich zdjęć na potrzeby strony www (zdjęcia muszą być autorskie, własne)

– robienia notatek z treści poruszanych na spotkaniach w Ursusie – do opublikowania na stronie

Informacje kontaktowe są w zakładce Kontakt.